Reklam
  • Reklam
TÜRKİYE VE FRANSA ORMANCILIKTA ANLAŞTI

TÜRKİYE VE FRANSA ORMANCILIKTA ANLAŞTI

​T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve AFD arasında Kredi Anlaşması ve OGM(Orman Genel Müdürlüğü)-AFD(Fransız Kalkınma Ajansı) -ONF (Fransa Orman Ajansı)  arasında Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı.

30 Nisan 2019 - 17:19

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığında gerçekleştirilen imza törenine Orman Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hayati Özgür. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Serhat Köksal ,AFD’nin Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya bölgesinden sorumlu Genel Müdürü Sayın Remi Genevey ve  ONFi Genel Müdürü Sayın Pierre Emmanuel Leclercq katıldı.

İmza Töreninde; T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Sayın Serhat Köksal iklim değişikliğinin dünyayı tehdit eden ve mücadele edilmesi çok zor bir konu olduğunu ve bu zorlu görevde ülkemizle işbirliği içinde çalışan AFD yetkililerine teşekkürlerini sundu. Sonra Orman Genel Müdür Yardımcısı Hayati Özgür;

“ bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar için AFD ve ONF’ye teşekkürlerini ifade ederek AFD ve ONF ile bugüne kadar çok güzel işler gerçekleştirildiğini, dünya serveti olan ormanlarımıza özellikle ağaçlandırma ve bozuk orman alanlarının rehabilitasyonuna, ormanların sürdürülebilir yönetimine büyük önem verildiğini dile getirerek yapılacak teknik işbirliği çalışmalarından iyi bir sonuç beklediğini”

dile getirdi. ONFi Genel Müdürü Sayın Pierre Emmanuel Leclercq ise

“Türkiye ve Fransa'daki ormanların yapısının da birbirine benzediğini dile getirerek bahse konu anlaşma ile 2 yıllık süreçte çığ riski, orman zararlıları ve yangınla mücadele ve ekoturizm gibi hassas ormancılık konularının belirlendiğini, bu çerçeve içerisinde görevlerinin Fransız uzmanlığının katkılarını sunmak olduğunu ayrıca iki kurum arasında teknik bilgi paylaşımları olacağını ve kendisinin bu sürecin başarısının garantörü olacağını” ifade etti.

İmza töreninin ardından heyet olarak heyete Ortabereket Rehabilasyon Projesi Sahası ve Geyikpınar Erozyon Kontrol Projesi Sahasında gerçekleştirilen ormancılık faaliyetleri yerinde incelenmiş ve Beypazarı’nda gerçekleştirilen kültür gezisi ile sona erdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi