Reklam
  • Reklam
Swiss Krono Rusya’ya OSB Tesisi Kuruyor

Swiss Krono Rusya'ya OSB Tesisi Kuruyor

İsviçre'nin Lucerne kentinde faaliyet gösteren Swiss Krono Group, 2018 yılında global ölçekte elde ettiği başarı sonrasında Rusya’da yeni bir Osb Tesisi için yatırım kararı aldı.

15 Nisan 2019 - 11:54

Global inşaat sektöründeki canlılık 2018 yılında şirketin Yapı Malzemeleri alanına (toplam gelirdeki payı% 32 ) OSB panel ticaretinde % 18'den fazla gelir artışı (yerel para biriminde) sağladı. Şirketin iç mekan malzemeleri bölümü (mobilya panelleri, toplam gelirdeki payı% 27), Grubun İsviçre ve Rusya’daki tesislerinde iki yeni sunta hattının devreye sokulması sayesinde şirket lehine % 11 büyüme sağladı.

Dünyanın en büyük laminat yer döşemeleri üreticisi

Dünya laminat yer döşemeleri pazarındaki durgunluk göz önüne alındığında, şirketin Yer Döşemeleri departmanının elde ettiği gelir (toplam gelirdeki payı% 41) önceki yıla göre aşağı yukarı değişmedi. Böylesine zorlu bir pazar ortamında, Swiss Krono Group Avrupa pazarındaki % 30 civarındaki payını koruyarak dünyanın en büyük laminat yer döşemeleri üreticisi olarak konumunu bir kez daha muhafaza etti.

Önemli bir yatırım kararı

Bununla birlikte, yaklaşık 550 milyon Avro'luk bir toplam hacim oluşturan halen devam etmekte olan ya da yakın zamanda tamamlanmış olan yatırım projelerine ek olarak (İsviçre ve Rusya'daki sunta tesisleri ve ABD'deki HDF tesisi dâhil olmak üzere),Swiss Krono Group 340 milyon Euro tutarında büyüme yönelik önemli bir yatırım kararı aldı.

Bu planların ana odağı, yıllık 600.000 metreküp üretim hacmiyle 2021 yılında faaliyete geçmesi planlanan Rusya'nın Sharya kentindeki Yönlendirilmiş Yonga Levha tesisi de dâhil olmak üzere Yönlendirilmiş Yonga Levha kapasitelerinde şirketin hedeflediği artışın gerçekleştirilmesi.

Şirketin Strateji ve İletişim Direktörü olan Max von Tippelskirch, “Bu yatırım kararı, Swiss Krono Group’un yatırım faaliyetlerinde önemli bir hızlanma olduğunu ve şirketin Yapı Malzemeleri alanının iddialı hedefleri bulunduğu gerçeğini vurgulamakta” dedi.

Swiss Krono Group halen dünyanın önde gelen kompozit ahşap üreticilerinden biri olarak faaliyetlerini sürdürmekte.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkiki Çalışmaları Başladı
ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkiki...
Orman Genel Müdürlüğü 2021-2023 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi Hazırlık Toplantısı Başladı
Orman Genel Müdürlüğü 2021-2023 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi...