Ruslar ve Japonlar Pelet’te Anlaştı

Ruslar ve Japonlar Pelet'te Anlaştı

Rusya-Japonya Yatırım Fonu'na (RJIF) bağlı, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve JBICIG Partners (Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası'nın bir yan kuruluşu) Rusya'nın biyoenerji endüstrisine dair potansiyel yatırımlarla ilgili olarak işbirliğinde ve incelemede bulunma hususlarında anlaştılar.

18 Temmuz 2018 - 15:04 - Güncelleme: 24 Temmuz 2018 - 10:35

Bir Rus ormancılık şirketi olan "RFP Group" ve "Prospect from Japan" adlı yatırım şirketi de anlaşmaya imza attılar.

500 Bin Ton Kapasiteli Tesis

Grup, kereste endüstrisinde oluşan atıkları işleyerek odun peleti üretecek bir tesis kurulmasın planlamakta. Tesis, yıllık 135.000 tona kadar toplam üretim kapasitesine sahip olacakken inşaatının 2018 yazında başlayıp 2019 yazında da faaliyete geçmesi bekleniyor. Tesisin kapasitesini genişletme ve yılda 500.000 ton kapasiteye sahip ek tesislerin inşası da bu planın kapsamı dâhilinde.

Japonya alacak

Peletlerin “önemli” miktarı, şebekeye satış tarifesi yoluyla enerji üretiminde biyokütle kullanımını destekleyen Japonya'ya ihraç edilecek.

Rusya-Japonya Yatırım Fonu Japonya ve Rusya arasındaki ekonomik, ticari ve yatırım işbirliğini desteklemek için kurulmuş bir fon. Fon, sağlık hizmetleri, akıllı şehirler, sürdürülebilir teknolojiler ve enerji konularına odaklanıyor. Faaliyet alanı kapsamında en ileri teknolojiler, gelişmekte olan endüstriler ve Rusya'nın Uzak Doğu Bölgesi'ne ihracatı da destekleniyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"181. Yılımızda da Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çok...
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de Orman Müjdeleri Verdi
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de...