Reklam
  • Reklam
Rus Sveza Kendi Tomruk Şirketini Kuruyor

Rus Sveza Kendi Tomruk Şirketini Kuruyor

Rus kontrplak üreticisi Sveza, kendi tomruk şirketi olan Sveza Resource LLC'yi kurdu. Şirket şu anda Vologda bölgesindeki Totemsky ve Tarnogsky bölgelerinde tomruk amaçlı pilot projeler yürütmeye başladı. Ayrıca, Vologda bölgesindeki kontrplak üretiminin yılda 52.000 m3 artırması hedeleniyor.

25 Temmuz 2019 - 12:38

Kayıt işleminin başlamasıyla Sveza, daha yüksek kar marjları elde etmek için kayıt işleminden bitmiş ürünlerin ticarileşmesine kadar tüm üretim zincirine sahip dikey olarak entegre bir şirket haline gelir. Ek olarak, geriye dönük entegrasyon arz güvenliğini artıracaktır.

Düzenli etki faaliyetinin 2019'un sonunda başlaması bekleniyor. Bu yıl odun hasat yatırımları 270 milyon rubleden fazla. 2028 yılına kadar 1,5 milyar ruble (21,25 milyon EUR) yatırım yapılacak. Sveza, yuvarlak odun kaynaklarının değiştirilmemesi, sadece takviye edilmesi gerektiğini vurguluyor.

Yeni stratejiyle Sveza, yenilenebilir orman kaynaklarının entegre işlemesine dayanan gelişmiş organik ürünler ve yeşil enerji içerecek şekilde ürün portföyünü genişletmeyi de amaçlıyor.

Ayrıca, Sveza kontrplak için üretim kapasitesini artırmak istiyor. Novator +52 projesi, Vologda bölgesindeki kontrplak üretimini yılda 52.000 m3 artırmayı hedefliyor. Geniş formatlı lamine kontrplak ve diğer özel ürünler için bir üretim hattı inşa edilmesi planlanmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun
Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi (TULIP) Teknik Toplantıları Yapıldı
Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi (TULIP) Teknik...