Peli Parke’den Veziroff

Peli Parke'den Veziroff

Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın üçüncü yarışı olan Vezirköprü Yarışı Veziroff, Peli Parke ana sponsorluğunda gerçekleşti. 1 Temmuz’da yapılan seyirci etabının startını Vezirköprü Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Turan verdi.

23 Temmuz 2018 - 10:41 - Güncelleme: 13 Ağustos 2018 - 16:30

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Vezirköprü Kaymakamlığı, Vezirköprü Belediyesi, Samsun AFAD, Samsun 112 Başhekimliği, Samsun-Vezirköprü Garnizon Komutanlığı ve Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla organize edilen ve Peli Parke ana sponsorluğunda gerçekleşen Türkiye Off-Road Şampiyonası 3. Ayağı Veziroff, toplamda yedi etaptan oluştu. Vezirköprü Yarışı Veziroff’a Türkiye’nin farklı illerinden 27 araç ve 54 sporcu katıldı.

Samsun ve Vezirköprü protokolünün de katılımıyla 30 Haziran Cumartesi yapılan yarış seremonisinin ardından Vezirsuyu Tabiat Parkı’ndan start alan yarışmacılar 12 km’lik Spor Toto Özel Etabı'nda mücadele ettiler. Yarış Samsun Valisi Sayın Osman Kaymak’ın start vermesiyle başladı. Mücadelede ilk gün orman etabıyla geçilirken sürücüler dayanıklılık ve mukavemetin test edildiği 3 ayrı etapta ter döktü. 1 Temmuz’da Peli Parke Seyirci Özel Etabı Vezirköprü Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkana Murat Turan’ın start vermesiyle başladı. Sporcular yarış boyunca izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

TEK KADIN YARIŞMACI!

Peli Parke Seyirci Özel Etabı'yla sonlanan organizasyonda İlayda Hancı, co-politu Batuhan Korkut ile zirve mücadelesi verdi. 2015 yılından bu yana düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın takviminde yer alan Vezirköprü Yarışı, başladığı yıldan bu yana en iyi organizasyon unvanını kaptırmıyor.

ŞAMPİYONLARA KUPALARINI MURAT TURAN TESLİM ETTİ

Yarış, pazar günü 18.30’da Vezirköprü Kültür Merkezi'nde yapılan kupa töreni ile son buldu. Ödül töreninde konuşma yapan Murat Turan ‘’Peli Parke genç, dinamik ve yenilikçi bir marka. Off-Road’lar da öyle dinamik ve hareketli. Aslına bakarsanız Off-Road bizim doğamız. Çünkü yaptığımız işe çok uygun. Orman sanayi sektöründe faaliyet gösteriyoruz ve doğaya zarar vermiyoruz. Off-Road da baktığınız zaman aynı niteliklere sahip. Bu yüzden de sporu çok seviyor ve desteklemekten memnuniyet duyuyoruz’’ dedi.

Türkiye Offroad Şampiyonası 3. Yarışı olan Veziroff’un genel klasmandaki birincisi Adapazarı Belediyesi Offroad Takımı oldu. Kupayı pilot Bülent Cevdet Durdu ve co-pilot Aydemir Uzun teslim aldı. Klasmanda ikinciliği Sapanca Belediyesi Offroad Takımı’ndan pilot Hüseyin Memi ve co-pilot Mehmet Ali Yılmazer aldı. Üçüncülük Crazy Bulls Takımı’ndan pilot İsmal Ayhan ve co-pilot Ali Pertev’in oldu. Türkiye Offroad Takımlar Şampiyonası 3. Yarış Vezirköprü’de alınan derecelerde birinci Adapazarı Belediyesi Offroad Team, ikinci Sapanca Belediyesi Offroad Team ve üçüncü EVL Garage Offroad Team oldu.

 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"181. Yılımızda da Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çok...
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de Orman Müjdeleri Verdi
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de...