Orman Emvali Kaçakçılarına Operasyon

Orman Emvali Kaçakçılarına Operasyon

Son dönemde artan Orman Emvali Kaçakçılığı konusunda Orman Genel Müdürlüğü birimleri ve Jandarma denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler kaçakçılara göz açtırmamaya kararlı.

20 Haziran 2017 - 14:29

Türkiye genelinde Orman Genel Müdürlüğü kadroları ve Jandarma Orman Emvali Kaçakçılığını önlemek için yoğun mesai harcıyor. Orman Genel Müdürlüğü orman bölgelerinde, Jandarma ise yollarda denetimleri ile kaçakçılara göz açtırmıyor.

Özelikle Güneydoğu bölgesinde denetim lerin sıklaşması ile suçüstü vakalar ardı ardına gerçekleşiyor. Bunlardan bir tanesi Diyarbakır Şanlıurfa arasında yaşandı. Diyarbakır'ın Çermik ilesinden Şanlıurfa' nın Siverek ilçesine çalışan Kaçak hat Jandarma ekipleri tarafından ortaya çıkartıldı. Yapılan takip sonucunda iki kamyon durdurularak cezai işlem uygulandı.

Yapılan resmi açıklama şu şekilde ;

1. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca; Diyarbakır İli Çermik İlçesinden Şanlıurfa İli Siverek İlçesine " Orman Emvali Kaçakçılığı " yapıldığı duyumunun alınması üzerine, çıkarılan Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi tarafından İ.Ç ve C.Ç yönetimindeki iki adet açık kasa kamyon içerisinde toplam 12 Ster faturasız yakacak vasıflı kaçak orman emvali yakalanmıştır. Siverek Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilerek adli ve idari işlemlere başlanılmış olup, toplam 10.078 TL İdari Para cezası uygulanmıştır.
 
2. Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, yasaların kendisine verdiği görev ve sorumluluklarının gereği olarak, her türlü kaçakçılık ile mücadele de ve adaletin yerine getirilmesinde gereken bütün önlemleri en iyi şekilde almakta, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için yürütülen çalışmalar aralıksız devam etmektedir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"181. Yılımızda da Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Çok...
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de Orman Müjdeleri Verdi
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Menemen’de...