Reklam
  • Reklam
Genel Müdürümüz Almanya, Belçika ve Hollanda’da Fidancılık...

Genel Müdürümüz Almanya, Belçika ve Hollanda’da Fidancılık Sektörü Temsilcilerini Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz Almanya, Belçika ve Hollanda’da Fidancılık Sektörü Temsilcilerini Ziyaret Etti

03 Şubat 2020 - 17:59

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ve beraberindeki heyet Almanya, Belçika ve Hollanda’da fidancılık sektörünün üretim, üretici birliklerinin yapısı, pazarlama ve dağıtım hususlarını yerinde inceledi.

Hollanda’nın  ‘Royal Flora Holland’ mezat alanında ürünlerin günlük olarak mezata gelişi, sergilenmesi, borsa işlemlerinin yapılması ve ürünlerin sevkiyatı incelenmiş olup, ‘Twente Plant’ mezat alanında ise şirkete bağlı üretici  ve kooperatiflerin ürünleri sergileme alanı, ürünlerin  toptan ve perakende satışı ile ilgili istişarelerde bulunulmuştur.


Belçika ve Almanya’da özel sektöre ait fidanlıklarda ise tohum ve fidanların uzun süreli saklandığı tohum stok merkezleri, çıplak köklü fidan üretim ve sevkiyatı, aşılı ibreli fidan üretiminin yanı sıra boylu, kaplı ve repikajlı ibreli ve yapraklı fidan üretim alanları yerinde görüldü.


Yapılan ziyaretlerde faydalı olabileceği düşünülen farklı çalışmaların ülkemizde uygulanabilirliği açısından çalışmalar yapılması hususunda Genel Müdürümüz tarafından gerekli talimatlar verilmiştir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TORİD Başkanı : “TÜM SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARA ANKET İLE DAHİL EDİYORUZ!”
TORİD Başkanı : “TÜM SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARA ANKET İLE DAHİL...
test
test