Reklam
  • Reklam
Genel Müdürlüğümüz Heyeti UNFF14 (Birleşmiş Milletler Orman...

Genel Müdürlüğümüz Heyeti UNFF14 (Birleşmiş Milletler Orman Forumu)’na Katıldı.

Genel Müdürlüğümüz Heyeti UNFF14 (Birleşmiş Milletler Orman Forumu)’na Katıldı.

13 Mayıs 2019 - 10:59

 

​Birleşmiş Milletler Orman Forumu 14. Oturumu (UNFF14) 6-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında ABD’ nin New York kentinde düzenlendi.
Türkiye adına Birleşmiş Milletler Ormancılık Forumu’nda ülkemizi temsilen, odak noktası olan Genel Müdürlüğümüz adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Özkaya Heyet Başkanlığında, Dış İlişkiler, Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Mehmet Koç, Orman Yüksek Mühendis Uğur Karakoç ve Kastamonu Üniversitesi, Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük UNFF14’e katılım sağladı.
UNFF14’ te 2017-2030 Birleşmiş Milletler Orman Stratejik Planı’nın uygulanması süreci, bu planın uygulanması için ülkemizin gönüllü katkıları, tematik ve operasyonel öncelikler konusunda teknik tavsiyeler, küresel orman amaç ve hedeflerinin uygulanması için Birleşmiş Milletler sistemi içindeki katkılarımız görüşülmüştür.
Toplantıya katılım sağlamadan önce UNFF14 ‘ün ilk günü 6 Mayıs 2019 tarihinde New York Daimi Temsilciliğimizde Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği Maslahatgüzar görevini yürüten Sayın Rauf Alp Denktaş ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Özkaya başkanlığında toplantı tertip edilmiş olup UNFF14’te ifade edeceğimiz hususlar hakkında bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Ayrıca, Türkiye BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sayın Feridun Hadi Sinirlioğlu 9 Mayıs 2019 ‘da makamında ziyaret edilmiş olup, UNFF14 ‘te dile getirdiğimiz Türkiye ormancılığı hakkında kendilerine bilgi verilmiş ve hediye takdimi ile heyet ziyaretimiz sonlanmıştır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım