• Reklam
Berlin global kereste merkezi olmayı hedefliyor

Berlin global kereste merkezi olmayı hedefliyor

Berlin Eyalet yönetimi kereste yapıda ahşap kullanımı konusunda global çapta merkezi konuma gelmeyi hedeflediğini açıkladı. Alman kereste sanayi federasyonu DeSH* Temsilciler Meclisi'nde alınan bu kararı desteklediklerini ve memnuniyet duyduklarını bildirdi.

18 Mayıs 2019 - 12:19

Berlin Devlet Parlamentosu üyeleri, kentsel ahşap inşaatı teşvikini oybirliğiyle desteklediler. Alman kereste fabrikası ve kereste endüstrisi federasyonu (DeSH), bizzat bu konudaki taahhüdünü teyit etti ve planlı bir ahşap yapı kümesinin oluşturulmasına aktif olarak katkıda bulunacak.

İnşaat sektörü, Almanya'daki toplam sera gazı emisyonlarının yüzde 30'unun oluşmasından sorumlu bir sektör ve bu nedenle iklim değişikliğine karşı mücadelede kesin belirleyici bir ayar noktası oluşturmakta.

Bundan böyle çok daha büyük ölçüde inşaat malzemesi olarak ahşap kullanılacak

Baden-Württemberg'den sonra, Berlin eyaleti de "Binada Sürdürülebilirlik: Berlin ahşapla inşa edilecek" uygulamasını hayata geçirmeye karar vermiş bulunmakta. Berlin Enerji ve İklim Koruma Programının (BEK) bir parçası olarak, bundan böyle çok daha büyük ölçüde inşaat malzemesi olarak ahşap kullanılacak ve bu da karbon dioksit depolama sistemi olarak iklimin korunmasına ve kaynak verimliliğine katkıda bulunacak.

Bu haber 4455 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormanın Perileri Şampiyon.
Ormanın Perileri Şampiyon.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kadastro Çalışmaları Gözden Geçirildi.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki Kadastro Çalışmaları Gözden...