Reklam
  • Reklam
AGT’den Yurtdışı Yatırım Atağı

AGT'den Yurtdışı Yatırım Atağı

Mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren AGT, yurtdışı pazarındaki faaliyetlerine ilişkin ataklarına devam ediyor.

25 Temmuz 2017 - 12:38

Mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren AGT, yurtdışı pazarındaki faaliyetlerine ilişkin ataklarına devam ediyor.

Türkiye'deki sektör ihracat liderliğinin yanı sıra, yurt dışında da global marka çalışmalarına devam eden AGT, bu kapsamda İran'ın Kazvin şehrinde yeni bir üretim tesisi yatırımı gerçekleştiriyor.

Ulusal ve uluslararası alanda mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörlerinde; MDF, MDF – Lam, Panel, Profil ve Parke üreten AGT, ülkemizdeki ödüllü yatırımlarını İran'da yaptığı yatırım ile taçlandırıyor. 60'tan fazla ülkedeki varlığı ile marka Kanada'dan Pakistan'a, Yeni Zelanda'dan Sri Lanka'ya kadar geniş coğrafyada faaliyetlerine devam ediyor.

Yerli üretiminin yanı sıra, yurtdışındaki aktif pazarlama çalışmalarını da yürüten AGT, geçtiğimiz yıl elde ettiği 700 milyon TL'nin üzerindeki cirosunun %40'tan fazlasını ihracattan elde ederek global marka vizyonuna ulaşma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

GLOBAL ARENADA ETKİLİ YATIRIM

Uzun yıllardır varlığını sürdürdüğü İran pazarında, 2016 yılında açtığı Tahran showroomu ile öncü çıkış yapan AGT, bu kez Tahran'a 150 km mesafedeki Kazvin şehrinin, Caspian Sanayi Bölgesinde 112 dönümlük arazide gerçekleştirdiği tesis yatırımı ile üretim faaliyetlerine başlayacağını duyurdu.

AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, Kazvin Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Grup Başkanı Dr. Manouchehr Habibi ve Kazvin Yabancı Yatırımcı Daire Başkanı Dr. Mohammed Ali Ghasemi arasında imzalanan anlaşma ile Caspian Sanayi Bölgesi'nde yapılacak yatırım kapsamında, ilk etapta panel ürünleri üretimi, sonraki dönemlerde ise MDF – LAM, Profil ve Parke üretimi gerçekleştirilecek. Kazvin Bölgesi'nde 2017 yılı içinde yapılan en büyük ikinci yabancı yatırım olacak üretim tesisinin ise bir yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı İran'da imzalanan anlaşmaya ilgili yaptığı açıklamada; "AGT olarak uzun yıllardır varlığını sürdürdüğümüz İran'da, 2016 yılında Tahran'daki showroom'umumuzun açılışını gerçekleştirdik. Bugün ise İran pazarına yönelik yaptığımız araştırmalar sonucunda lojistiği, enerjisi ve Tahran'a olan konumu bakımından avantajlarıyla ön plana çıkan Kazvin Bölgesi'ne yatırım yapıyoruz. İlk etapta yatırımımızla panel, sonraki süreçte ise MDF – LAM, profil ve parke üretimi gerçekleştireceğiz. Bir yıl içerinde bitirmeyi planladığımız tesisimizin, Kazvin Bölgesi'nde 2017 yılı içinde yapılan en büyük ikinci yabancı yatırım olmasından gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de global pazardaki faaliyetlerimiz hızla devam edecek. Bu yatırımla sadece İran Pazarı değil, çevre ülkelere ihracat da AGT'nin önemli hedefi olacak."diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
​Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı;​
​Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Kurban Bayramı dolayısıyla...