Reklam
  • Reklam
Yine Akça, Yine Yatırım!

Yine Akça, Yine Yatırım!

Akça Kontrplak A.Ş. bir yatırıma daha imza attı. Bünyesinde AKÇA-1 gemisini bulunduran firma AKÇA-2 gemisi ile filosunu genişletti. Duayen Cezmi AKÇA çok önemli mesajlar verdi.

23 Temmuz 2018 - 10:31 - Güncelleme: 13 Ağustos 2018 - 16:21

Duayen Cezmi AKÇA ; " Hesabımız dün çok kazandık bugün az kazandık değildir. Hesabımız ülkemiz, geleceğimizdir."

Türkiye'nin önde gelen plywood/kontrplak üreticilerinden olan Akça Kontrplak A.Ş. yatırımlarına aralık vermeden devam ediyor.  2017 yılında yeni yatırımlar için düğmeye basan firma, üretim kapasitesi artımına yönelik ulusal ve uluslararası yatırımlarının yanında lojistik yatırımlarında da hız kesmiyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre 2018 Mayıs ayı itibariyle firmanın portföyüne ikinci gemisi eklendi  ve  AKÇA-2  Denize İndi. Rusya'dan alınan geminin genel olarak Karadeniz'de firmanın tomruk ve papel taşımacılığında kullanılacağı gerekli durumlarda diğer yüklerde de faaliyet göstereceği öğrenildi.

Rus bandıralı M/V AKÇA 2, AKÇA 1 Gemisi ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. 108 metre uzunluk ve 15 metre genişliğe sahip olan geminin Gross tonajı 3200 ton. Çok sert iklim koşulları için özel üretilmiş olan gemi Mayıs ayında faaliyete geçti.

Konuya ilişkin beyanat veren Akça Kontrplak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Duayen Cezmi AKÇA şunları söyledi;

"Ülkemiz bugünlerde zor testlerden geçiyor. Günden güne global gerçeklerin fotoğrafını daha net görme şansına sahip oluyoruz. Ülkemizin geri adım atması, gelişiminin yavaşlatılması için dört koldan uğraşıyorlar. 

Bize diyorlar ki bu ortamda neden bu kadar yatırım yapıyorsunuz. Nasıl yapmayalım, neden yapmayalım? Biz kimiz? Her şeyimizi bu topraklardan kazanmış bu vatanın evlatlarıyız. Bu topraklarda bizlerin bugün refah içinde yaşaması için canlarını seve seve vermiş atalarımızın torunlarıyız. Bugün bu toplumun bu evladına biçtiği rol kendi alanında bu mücadeleyi vermektir, tek dişi kalmış canavara dik durmak, eğilmemektir. Tarihinde ve kültüründe adalet, bağımsızlık ve egemenlik olan ve bu kültüre dönüş yolunda tekrar bayrak açmış Büyük Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında elimizden ne geliyorsa, sonuna kadar katkı vermek, omuz vermektir.

Hesabımız dün çok kazandık bugün az kazandık değildir. Hesabımız ülkemiz, geleceğimizdir.

Bu yolla sektörümüzün, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyor, yeni yönetim sisteminin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. "

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu'da Orman Yangını!
Gelibolu'da Orman Yangını!