Reklam
  • Reklam
Yılbaşında Ağaç Kesme, Fidan Dik

Yılbaşında Ağaç Kesme, Fidan Dik

Yılbaşında Ağaç Kesme, Fidan Dik

31 Aralık 2019 - 11:59

​2019 yılının son günlerini geride bırakıp yeni yıla yaklaştığımız bu günlerde, yılbaşı için ormanlık alanlardan kanunlara aykırı olarak ağaç ya da fidan temin etmek isteyenlere geçit vermemek amacıyla orman koruma faaliyetlerimiz arttırılmıştır. 

Özellikle her yılbaşında ormanlık alanlardan usulsüzce yılbaşı çamı olarak fidan temin edileceği yönünde çok sayıda ihbar ve şikayet gelmekte olup, ormanlarda bu türlü usulsüz faydalanmalara meydan verilmemesi için Genel Müdürlüğümüzce her türlü önlem alınmıştır. Kaçak kesimlere karşı tüm tedbirlerin alınmasının yanı sıra, talepte bulunan vatandaşlarımıza ise orman fidanlıklarımızdaki stoklar ölçüsünde fidan temini sağlanabilecektir. Ayrıca tüm illerimizde Orman İşletme Müdürlükleri tarafından belirlenmiş olan AVM ve lokasyonlarda 2020 adet ücretsiz fidan dağıtılacaktır.

6831 sayılı Orman Kanunu’na göre “Dikiliden ağaç kesenler, kökünden söken veya hayatiyetini sona erdirecek şekilde boğanlar, ağaçlardan yalamuk, pedavra, hartama çıkaranlar üç aydan beş yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılır. Suçun konusunun fidan olması halinde birinci fıkraya göre verilecek ceza bir kat artırılır.” hükümlerinin yer aldığını hatırlatır, yeni yılın ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım