Reklam
  • Reklam
YAPIMI TAMAMLANDI

YAPIMI TAMAMLANDI

C.F. Møller Architects adlı şirket İsveç’in en yüksek ahşap binasının yapımını tamamladı ve artık binanın ilk kiracıları taşınmaya başladılar. Stockholm’dan bir saat uzaklıktaki Västerås  şehrinde yer alan masif ahşap bina, CO2 emisyonlarını radikal bir şekilde  azaltmak, iç mekan ısısını olumlu biçimde etkilemek ve bina içi yaşam kalitesini artırmak amacıyla inşa edildi. 

22 Nisan 2019 - 11:50

8.5 katlı bu yüksek yapı diğer katların yanı sıra tüm duvarları, kirişleri, balkonları, asansörleri ve merdiven boşlukları çapraz lamine keresteden mamul, bir adet yüksek zemin kat ve dublex bir üst kata sahip. CNC freze kullanımıyla üretilmiş hava geçirmez ve enerji tasarrufu sağlayan masif ahşap ve yapıştırma tabakalı ahşap, yapıda ayrıca cephe kaplamasına gerek bıraktırmıyor

Her katta 4 daire bulunmakta ve her kat üç usta tarafından ortalama üç günde yapıldı. Mekanik ek yerleri ve vidaların kullanımı, binanın gelecekte sökülebilmesini ve sökülecek malzemelerin başka şekilde yeniden kullanılmasını sağlamakta. 

C.F. Møller Architects firmasının ortaklarından olan Ola Jonsson ''Kajstaden’deki bina inşaat tarihinde yeni bir sayfa açmakta zira şu anda İsveç’in en yüksek ahşap binası durumunda. Araştırma projeleri ve diğer ahşaba yönelik projelerimizle yenilik odaklı bir şirketiz ve çok katlı ahşap binaların yapımına dair çeşitli yöntemlerin geliştirilmesine büyük ölçüde katkıda bulunmaktayız. Sanayiye yönelik kereste teknolojisi ayrıca çok yüksek ayrıntılara sahip güzel evlerin tasarımında gelişmiş araçlara haiz mimarlar da sağlamakta'' dedi.

Proje Martinsons, Bjerking ve Consto AB şirketlerinin işbirliğiyle müşterileri Slättö Förvaltning için geliştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
​Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı;​
​Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Kurban Bayramı dolayısıyla...