Tyumen artık tamamen SVEZA’nın

Tyumen artık tamamen SVEZA'nın

Sveza, Satışı daha önce duyurulan Tyumen Kontrplak Tesisi'nin satın alma işlemi için Rusya Federal Anti Tekel Dairesinden (FAS   Rusya) onay aldı.

24 Nisan 2018 - 12:07

Sveza, Satışı daha önce duyurulan Tyumen Kontrplak Tesisi'nin satın alma işlemi için Rusya Federal Anti Tekel Dairesinden (FAS   Rusya) onay aldı. Açıklamaya göre tesisin hisselerinin % 100’ünün alım işlemi tamamlandı.

Tyumen Kontrplak Tesisi   Rusya'nın en modern ahşap işleme şirketlerinden biri olarak öne çıkıyor. Tesis kapasitesinin büyük çoğunluğu 2008 yılında devreye alındı. Tesis yıllık olarak 92,000 m3   kontrplak üretimi gerçekleştiriyor. Şirket geniş formatlı huş ağacından üretilen kontrplak alanında uzman durumda.

Sveza'dan alınan bilgilere göre, Sveza Tyumen Kontrplak Tesisinin   üretimini gelecek yıllarda 120.000m3‘e çıkararak daha da artırmayı planlıyor.

Sveza,   ahşap işleme pazarında ki özellikle Huş Kontrplak konusunda dünyanın başrol oyuncularından birisi. Doğal Rus huş ağacından yüksek kaliteli kontrplaklar üreten firma, bu alandaki global liderliği elinde bulunduruyor.

 

 

Bu haber 1238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AĞAÇ MADENDEN DAHA DEĞERLİDİR
AĞAÇ MADENDEN DAHA DEĞERLİDİR
Muğla Dalamanda Meydana Gelen Orman Yangını ile İlgili İddialara Karşı Basın Açıklaması
Muğla Dalamanda Meydana Gelen Orman Yangını ile İlgili İddialara...