Reklam
  • Reklam
TÜİK Açıkladı! Ekim Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksi...

TÜİK Açıkladı! Ekim Ayında İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi!

TÜİK Ekim 2019 dönemine ait olan Ekonomik Güven Endeksi raporu açıklandı. Türk ekonomisine güven artarken inşaat sektöründe de güven endeksi yükselişe geçti.

31 Ekim 2019 - 15:53

TÜİK Ekonomik Güven Endeksi Ekim 2019 raporu yayımlandı.  Eylül ayında 86 olarak açıklanan Ekonomik Güven Endeksi Ekim ayında yüzde 4.5 oranında artış yaşandığı ortaya çıkarken 89.8 seviyesine yükseldi.  İnşaat Sektörü Güven Endeksi Yükseldi!  Ekonomide yaşanan düzelmeler ışığında ekonomik güven endeksi verilerinde de yükseliş başladı. 

Söz konusu rakam Eylül ayında 86 olarak açıklanırken Ekim ayında yüzde 4.5 oranında artış göstererek 89,8 seviyesine ulaştı.  Ekonomik güven endeksinde yaşanan yükselişte en büyük pay reel kesim güven endeksinde yaşandı.  Ekonomik güven endeksindeki artış, tüketici, reel kesim (imalat sanayi), hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endekslerindeki artışlardan kaynaklandı. Ekim ayında tüketici güven endeksi 57 değerine, reel kesim güven endeksi 104,2 değerine, hizmet sektörü güven endeksi 90,7 değerine, perakende ticaret sektörü güven endeksi 102,3 değerine ve inşaat sektörü güven endeksi 65,1 değerine yükseldi.

Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/tuik-acikladi-ekim-ayinda-insaat-sektoru-guven-endeksi-yukseldi-h23547.html

Emlak365.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Miniklere “Orman Anaokulu”
Miniklere “Orman Anaokulu”
Orman Yangınları Çalıştayı Sona Erdi
Orman Yangınları Çalıştayı Sona Erdi