Reklam
  • Reklam
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı Daha Yesil Bir...

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı Daha Yesil Bir Türkiye İçin İşbirliği Yapıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı Daha Yesil Bir Türkiye İçin İşbirliği Yapıyor.

25 Eylül 2019 - 13:59

 

​Tarım ve Orman Bakanlığımız, “Daha Yeşil Bir Türkiye” ve mahkûmların topluma entegrasyonu için Adalet Bakanlığı ile iki yeni işbirliği protokolü imzaladı.Orman Genel Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleşen imza törenine, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül katıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sorumluluklarından ve öneminden bahseden Bakan Dr. Bekir Pakdemirli, 'Yemyeşil Bir Türkiye'yi gönülden istiyorsak, gönüllü olmak zorundayız!' dedi.
İmzalanan işbirliği protokolü ile ülkemizin yeşillendirilmesi, ağaç sevgisinin arttırılması ve yeşil alanların genişletilmesi çalışmalarının, kamu işbirliği ile etkin olarak uygulanacağının altını çizerek, Adalet Bakanlığımız ile imzalanan, “İşyurdu Çalışmalarının Desteklenmesi Protokolü” ve “Denetimli Serbestlik Kapsamındaki Yükümlüler ile Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılması” şeklindeki iki yeni protokolün detaylarını da anlatan Sayın Pakdemirli, bu protokollerle aynı zamanda hükümlü ve yükümlülerin topluma entegrasyonuna da büyük katkı sağlamasının amaçlandığını ifade ederek Adalet Bakanlığı ile bugüne kadar toplam 3 adet işbirliği protokolü imzalandığını hatırlattı. 'Bunların içerisinde, Adalet Bakanlığı tarafından, kamu hizmeti kapsamında, ceza infazının uygulandığı çalışmalar içerisinde özellikle, fidan dikimi ve bakımı faaliyetlerinin, ön plana çıkan önemli bir faaliyet alanı olduğunu biliyorum. Bu kapsamda; Türkiye genelinde yapılan faaliyetler ile 2019 yılı, Ağustos ayı itibarı ile 52 bin 47 yükümlü ile 5 bin 432 hektar alanda, 1 milyon 160 bin adet fidan dikimi, 2 milyon 466 bin adet fidanın bakımı gerçekleştirildi.“ şeklinde konuştu.
Son olarak “Ormanları artırmak ve korumak adına Tarım ve Orman Bakanlığı olarak büyük bir gayretle çalıştıklarını da ifade eden Bakan Pakdemirli, bir de hatırlatmada bulundu; 'Bakanlığımızca, Daha Yeşil Bir Türkiye İçin, sloganıyla 11 Kasım, saat 11.11'de, 81 ilde yapacağımız etkinlik ile 11 milyon fidanı, genç yaşlı el ele toprakla buluşturacağız' dedi.
Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül ise yaptığı açıklamada “bu işbirliği protokolü kapsamında, işyurtlarının bitkisel ve hayvansal üretim, yetiştirme, ıslah konularında geliştirilmesi için yapılacak iş ve işlemler ile tarafların ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetler karşılıklı olarak karşılanabilecek. Netice itibarıyla hem hükümlülük süresi içerisinde bu kişilerin işgücünden yararlanılacak, hem de bu kişilere öğretilecek işler sayesinde iş sahibi olmaları sağlanacak” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım