Reklam
  • Reklam
Sveza Üretimini %43 ARTIRACAK

Sveza Üretimini %43 ARTIRACAK

Dünyanın en büyük Huş Kontrplak Üreticisi Sveza, 2018 yılında bünyesine kattığı Sveza Tyumen tesisinde toplam 800 milyon ruble (11,960,000.00 ABD doları/62,153,967.20 TL) değerinde yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Yatırımların 2030 yılına kadar üretimi % 43 oranında artırması beklenmekte.

20 Şubat 2019 - 16:34

Bilindiği üzere Sveza, Tyumen şehrindeki kontrplak tesisinin devralınmasını 2018 yılının Mart ayında tamamladı.
Şirket yönetimi, satın alınan yeni tesis sayesinde, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda sermaye miktarını ve piyasa payını artırmayı hedefliyor.   Fabrikanın satın alınması sayesinde şirket sadece üretim kapasitesini ve yeni müşteri adedini arttırmakla kalmadı aynı zamanda ürün portföyünü “bakalit lake” ile üretilen kontrplakla da genişletti.

Üretim maliyetleri azalacak

SVEZA grubunun CEO'su Anatoly Frishman “Yeni bir işletmenin satın alınması, oluşturduğu sinerji etkisi nedeniyle ek iş fırsatları elde etmek için fırsat yaratmakta. Üretim kapasitelerinin artması, üretilen ürünlerin sayısının artırılmasına, ürün kalitesini ve ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla ortak deneyimlerin ve en iyi uygulamaların gerçekleştirilmesine ve üretim maliyetlerinin azalmasına olanak tanıyacak” dedi.

Geniş formatlı kontrplak alanında uzman

Tyumen Kontrplak Fabrikası   Rusya'nın en modern ahşap işleme şirketlerinden biri olup üretim tesislerinin çoğu 2008 yılında devreye alındı. Tesis yılda yaklaşık 92 bin m2 kontrplak üretmekte. Şirket geniş formatlı huş ağacından üretilen kontrplak alanında da uzman durumda.

Sveza, önümüzdeki yıllarda Tyumen Kontrplak Fabrikasının üretimini daha da artırarak 120.000 m 3‘e çıkarmayı planlıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu'da Orman Yangını!
Gelibolu'da Orman Yangını!