Reklam
  • Reklam
PAK DEMİRLİ : " Muhalefet takdir etmiyor ama yabancılar...

PAK DEMİRLİ : " Muhalefet takdir etmiyor ama yabancılar takdir ediyor. "

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz. OECD diyor ki 'Türkiye bu konuda çok başarılı.' Muhalefet takdir etmiyor ama yabancılar bu işi takdir ediyor. Son 15 senede 1,5 milyon hektar orman varlığımızı artırmışız"

12 Nisan 2019 - 17:21

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz. OECD diyor ki 'Türkiye bu konuda çok başarılı.' Muhalefet takdir etmiyor ama yabancılar bu işi takdir ediyor. Son 15 senede 1,5 milyon hektar orman varlığımızı artırmışız." dedi.

Pakdemirli, Niğde'de bir otelde düzenlen "Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarımsal hasılada Avrupa'da birinci, dünyada 7. sırada olduğunu söyledi.

Son yıllarda Türkiye'nin orman varlığını artırma konusunda önemli çalışmalar yaptığına ve bunun meyvelerini almaya başladığına dikkati çeken Pakdemirli, şu bilgileri verdi:

"Orman varlığını artıran nadir ülkelerden biriyiz. OECD diyor ki 'Türkiye bu konuda çok başarılı.' Muhalefet takdir etmiyor ama yabancılar bu işi takdir ediyor. Son 15 senede 1,5 milyon hektar orman varlığımızı artırmışız. Böylelikle de toplam orman varlığımız yüzde 28'e gelmiş. Türkiye'nin üçte birine gelmişiz. 2023'te de yüzde 30'a geleceğiz. Başlangıç noktamız 2002'de yüzde 22. Ağaç olmayınca yağış, yağış olmayınca su, su olmayınca tarım ne yazık ki olmuyor. Erozyonla mücadelede dünyada birinciyiz. 1970'li yıllarda 500 milyon ton olan toprak kaybımız şu anda 154 milyon ton. 2023'te de 130 milyon tona düşürmek gibi ciddi bir hedefimiz var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi