Reklam
  • Reklam
Orman Köylümüz Beytullah Sarı: “ ORKÖY Desteklerinden Ötürü...

Orman Köylümüz Beytullah Sarı: “ ORKÖY Desteklerinden Ötürü OGM’ye Minnettarım”

Orman Köylümüz Beytullah Sarı: “ ORKÖY Desteklerinden Ötürü OGM’ye Minnettarım”

17 Ocak 2020 - 16:59

 Gelir getirici projeler ile orman köylümüzün refah düzeyini arttırmak, ormanlar üzerindeki baskıyı azaltmak ve orman köylümüzü yerinde kalkındırmak amacıyla Orman Genel Müdürlüğü tarafından ekonomik maksatlı ORKÖY destek projelerinden birisi olan Seracılık Kredisi ile orman köylüsünün yüzü gülmeye devam ediyor.
Bu kapsamda İzmir Orman Bölge Müdürlüğümüzce 2019 Yılında 3 haneye toplam 105 bin TL seracılık kredisi verildi. Manisa İli Kırkağaç İlçesi Güvendik Köyü’nden Beytullah Sarı ise; yılda 3 kez ürün aldığı serasının ailesi için çok önemli bir gelir kapısı olduğunu belirterek,  “Daha önce 10 dönümlük bir tarladan büyük zahmetlerle kazandığım geliri 1 dönümlük seradan fazlasıyla kazanıyorum. O sebepten Orman Genel Müdürlüğü’ne minnettarım” dedi.

Seracılık faaliyetlerinin yanı sıra ormancılık faaliyetlerinde fiilen orman emvali üretiminde çalışan orman köylüsünün iş güvenliği kıyafetinden motorlu testeresine kadar her türlü üretim mekanizasyonu desteği de ORKÖY destekleri ile verilmektedir.

Bu kapsamda Manisa ili Soma ilçesinde yer alan Çevircek ile Musahocalar köylerinde yaşayan 10 kişiye motorlu testere ve koruyucu giyim desteği verildi. ORKÖY desteklerinden faydalanan orman köylümüz %20’si hibe olan ve %80’ini 5 yıl ödemeli faizsiz olarak aldıkları motorlu testere ve koruyucu giyim destekleri ile üretim işlerinde çalışmaktadırlar.

Yine Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Göktepe Orman İşletme Şefliği ormanlarındaki bakım çalışmalarında çalışan orman köylülerimiz de motorlu testere ve koruyucu kıyafet desteklerinden ötürü duydukları memnuniyeti dile getirerek, Orman Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TORİD Başkanı : “TÜM SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARA ANKET İLE DAHİL EDİYORUZ!”
TORİD Başkanı : “TÜM SEKTÖRÜ ÇALIŞMALARA ANKET İLE DAHİL...
test
test