Reklam
  • Reklam
Orman Genel Müdürlüğü, Uluslararası Demokratlar Birliği ve...

Orman Genel Müdürlüğü, Uluslararası Demokratlar Birliği ve Türk Kızılayı Arasında Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Orman Genel Müdürlüğü, Uluslararası Demokratlar Birliği ve Türk Kızılayı Arasında Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü İmzalandı.

02 Eylül 2019 - 21:59

Ülkemiz genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın da katkılarının ve katılım larının sağlanması, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ülkelerine olan aidiyet duygusunun geliştirilmesi ve toplumun en önemli yapı birimini oluşturan aile bireylerinde anavatanındaki tabiata sahip çıkma noktasında bilinç düzeyinin yükseltilmesi maksadı yla Orman Genel Müdürlüğü, Uluslararası Demokratlar Birliği ve Türk Kızılay’ı arasında ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız adına öncelikle bu vatandaşlarımızın Anavatana giriş ve çıkışlarının seyir güzergâhı olan Edirne İstanbul arasındaki yol güzergâhında olmak üzere ilk etapta 100.000 adet fidanın toprakla buluşturulması sağlanacak olup sonraki yıllarda dilecek fidanların daha da artırılması hedeflenmektedir.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ağaçlandırma etkinliklerine katkılarının sağlanması maksadıyla Uluslararası Demokratlar Birliği tarafından bilgilendirilecek olup bu amaçla maddi katkıda bulunacak kişilerin bağışlarının Orman Genel Müdürlüğünün şartlı bağış hesaplarına yatırılması konusunda da Türk Kızılay’ı aracılık edecektir.
Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ülkemiz orman varlığının son 16 yılda 1,8 milyon hektar artırıldığı, bu maksatla yapılacak yeni çalışmalara katkı sağlamak isteyen gurbetteki vatandaşlarımıza da şimdiden teşekkür ettiklerini ifade etti.
Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan da bu şekilde yapılacak çalışmaya aracılık etmekten ve bu güzel projede Orman Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Projenin Yurtdışın da yaşayan vatandaşlarımıza anlatılması konusunda büyük heyecan duyduklarını ifade eden Uluslararası Demokratlar Birliği Genel BaşkanıBülent Bilgi’de, özellikle yurtdışında doğup büyümüş, bugün üçüncü ve dördüncü kuşak olarak tanımlayacağımız vatandaşlarımızın ülkelerine olan aidiyet ve sevgilerinin gelişmesine çok önemli katkı sağlayacak bu işbirliğinde, katkılarından dolayı Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’e, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın selamlarını ilettiklerini ve onlar adına teşekkür ettiklerini belirttiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım