Orman Genel Müdürlüğü’nden Gürcistan’a Yangın Eğitimi...

Orman Genel Müdürlüğü’nden Gürcistan’a Yangın Eğitimi Desteği

Orman Genel Müdürlüğü’nden Gürcistan’a Yangın Eğitimi Desteği

04 Kasım 2019 - 16:59

 

​Gürcistan Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın yöneticilerine Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi'nde “Yangın Yönetim Sistemi Eğitimi" verildi.

Ülkemiz ile Gürcistan arasında 2009 yılında imzalanan “Türkiye-Gürcistan Çevre ve Ormancılık İşbirliği Anlaşması kapsamında, Gürcistan Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın yöneticileri için 28 Ekim-1 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi'nde Genel Müdürlüğümüz tarafından "Yangın Yönetim Sistemi Eğitimi" düzenlendi.

 “Orman Yangını, Planlama ve Organizasyon; Orman Yangını ve Özellikleri; Orman Yangınını Etkileyen Faktörler; Orman Yangınlarının Söndürülmesinde Kullanılacak Müdahale Taktikleri ve Söndürme Metotları” ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Orman yangınları simülasyon merkezinde aslına uygun olarak oluşturulan yangın senaryoları üzerinde tatbikat yapıldı

Eğitimin son günü arazide yangın araç-gereçleri, kişisel koruyucu güvenlik malzemeleri ve bunların kullanımı ile ilgili uygulama yapıldı. Düzlerçamı Orman İşletme Şefliği’ne bağlı bir toplu koruma ekip merkezi ziyaret edilerek buradaki yangın söndürme araçları ve yangın söndürme ekiplerinin faaliyetleri hakkında bilgi alındı. Daha sonra 1050 rakımlı Güllük Dağı zirvesinde bulunan gözetleme kulesine gidilerek Güllük Dağı, Düzlerçamı ormanları ve Antalya'nın kuşbakışı görüldüğü kulede yapılan gözlem çalışmaları incelendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AHŞAP VE GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ AÇILDI
AHŞAP VE GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİ AÇILDI
Tarımsal üretim için düşük faizli kredi tutarları belli oldu
Tarımsal üretim için düşük faizli kredi tutarları belli oldu