Reklam
  • Reklam
Laminat Parke’de Gözetime Devam gibi...

Laminat Parke'de Gözetime Devam gibi...

Ticaret Bakanlığı, ithal olarak Türkiye’ye gelen Laminat Parke ürünlerine ilişkin nihai gözden geçirme soruşturması başlattı.

04 Mayıs 2019 - 11:03 - Güncelleme: 04 Mayıs 2019 - 11:25

Ticaret Bakanlığı'nın bazı ithal ürünlerle ilgili nihai gözden geçirme soruşturması açılması kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.  

Almanya ve Çin menşeli 'Laminat Parke' ürününe yönelik nihai gözden geçirme soruşturması (NGGS) açılmasına karar verildi. 

Resmi Gazete'de konuyla ilgili karar şöyle yer aldı:

"Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş., Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. ve Çamsan Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kâğıt San. A.Ş., Çamsan Ordu Ağaç San. ve Tic. A.Ş., Işık Ahşap Profil Lojistik San. ve Tic. A.Ş. ve Starwood Orman Ürünleri Sanayi A.Ş. tarafından desteklenen başvuruya istinaden Almanya ve Çin menşeli söz konusu ürüne yönelik nihai gözden geçirme soruşturması açılması ve açılan soruşturmanın usul ve esaslarının belirlenmesi başvurusu sonuçlandırıldı. 

Yapılan inceleme sonucunda, bir NGGS açılabilmesi için yeterli bilgi, belge ve delillerin bulunduğu anlaşıldığından, İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulunun kararı ve Ticaret Bakanının onayı ile Almanya ve ÇHC menşeli önlem konusu ürüne yönelik olarak Yönetmeliğin 35 inci maddesi çerçevesinde bir NGGS açılmasına karar verildi."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Köylüsünün Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyoruz
Orman Köylüsünün Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyoruz
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR