Reklam
  • Reklam
KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal...

KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal Kontrplak/Plywood Ürünlerine Artık Gerek Duyulmayacak”

Türk kontrplak üretiminin merkez derneği Kontrplak Üreticileri Derneği (KONÜDER) ‘nin yeni Başkanı İsmail ERCAN ( ÇAĞ KONTRPLAK) önemli açıklamalarda bulundu.

08 Ekim 2019 - 13:46

2019 yılı Haziran ayı sonunda Ankara’da gerçekleşen Kontrplak Üreticileri Derneği (KONÜDER) Merkez Kurul Toplantısında yapılan seçim sonucunda yönetim kurulu başkanlığına Çağ Orman Ürünleri (Çağ Kontrplak)’nin sahibi İsmail Ercan seçildi.

İsmail Ercan ile yaptığımız görüşmede Yeni Başkan önemli beyanatlarda bulundu. Ercan, KONÜDER çatısı altında bugüne kadar gelmiş olan ve önemli icraatlarda bulunmuş olan geçmiş yönetimlere ve emeği geçenlere öncelikle teşekkür etti.

Yeni yönetim kurulu ile birlikte bugüne kadar getirilmiş olan süreci daha da ileriye taşıma adına var güçleri ile çalışacaklarını, ortaya koyacakları vizyon ve diyalog süreci ile Türk Kontrplak üretimine katkı sunmak istediklerini belirtti.

Gelinen noktaya değinen İsmail Ercan şu beyanatlarda bulundu :

“Türkiye’nin tüm talebini karşılayacak durumdayız.”

“ Bugün baktığımızda, Türk kontrplak üreticileri özellikle son iki yıl içerisinde başlattıkları yatırımlarını tamamlamış durumdalar. Türk kontrplak üretim kapasitesi bugün önceki yıllara nazaran neredeyse bir misli artmış konumda. Bugün Türkiye’nin kontrplak talep miktarını göz önüne aldığımızda mevcut talebi karşılayacak seviyeye ulaşmış hatta geçmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

“Her alanın ihtiyacını karşılayacak ürün kalitesi seviyesine ulaşmış durumdayız.

Biliyorsunuz kontrplak ürünü bir çok farklı alanda kullanımı olan ve bir çok sektöre de hizmet veren bir ürün grubu. Bugün KONÜDER çatısı altında olan üreticilerimiz üretim kalitesi noktasında geldikleri seviye ile her alanın ihtiyacını karşılayacak ürün kalitesi seviyesine ulaşmış durumdalar. Ki bunu edinmiş oldukları ulusal ve uluslararası standart ve yeterlilik belgeleri ile de ispat ediyorlar.

“İhracatta yeni bir başarı hikayesi yazılıyor…”

Diğer yandan ülkemizde başta inşaat olmak üzere yaşanan daralma sürecinin etkisi ile dış pazarlara yönelen Türk Kontrplak ürünleri yeni bir başarı hikayesi yazmaya başladı. Bugün Türk kontrplak ürünleri hemen hemen dünyanın tüm kıtalarına ihraç edilmeye başlandı ve daha da önemlisi devamlılık arz etmeye başlandı. İnşaat olsun, ambalaj olsun, mobilya vb bir çok sektörde global seviyede ön plana çıkan dünya markaları Türk kontrplağını kullanır duruma gelmeye başladı.

Bu minvalde yerli üreticilerimizi tebrik ediyor ve takdirlerimi sunuyorum.”

Yaşanan daralma sonrasında oluşacak yeni Pazar yapısında şartların farklılaştığının altını çizen  Ercan, bundan sonraki süreçte ithal ürünlere artık gerek duyulmayacağını belirtti.

İsmail Ercan’a ve Yönetim Kurulu’na Ahşap Global olarak yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman Köylüsünün Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyoruz
Orman Köylüsünün Yüzünü Güldürmeye Devam Ediyoruz
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR
OGM’NİN ORGANİK ATIKLARI DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR