Reklam
  • Reklam
Kontraform Tech Tamam Sıra Pine’da

Kontraform Tech Tamam Sıra Pine'da

Babayapı A.Ş. tarafından piyasaya sunulan ve üretimi Vietnam'da gerçekleşen Kontraform TECH Plywood'un Türkiye'ye gelişleri başladı. Sıra içeriği Çam ağacı olan Kontraform Pine Plywood'da.

28 Temmuz 2017 - 10:35 - Güncelleme: 28 Temmuz 2017 - 10:46

Babayapı A.Ş. tarafından piyasaya sunulan ve üretimi Vietnam'da gerçekleşen Kontraform TECH Plywood'un Türkiye'ye gelişleri başladı. Sıra içeriği Çam ağacı olan Kontraform Pine Plywood'da.

Riga Plywood'un distribütörlük sorumluluğunu uzun yıllardır başarıyla devam ettiren Mehmet Ekşi'nin firması Babayapı A.Ş. tarafın dan piyasaya sunulan Kontraform'un Vietnam ayağı olan Kontraform TECH Plywood piyasaya ilk girişte olumlu karşılık buldu. Ürünler gelişi ile birlikte hemen tükendi. Gelişler plan doğrultusunda devam ediyor.

Üç ayaktan oluşan projenin birinci ayağı Kontraform Tech bilindiği üzere Vietnam'da üretiliyor. Firmadan alınan bilgiye göre projenin ikinci ayağı olan Kontraform Pine Plywood Çam ağaçlarından üretilecek. İçeriğindeki ağaçların ulusal ve uluslararası boyutta tedariği sağlanacak olan ürünlerin üretiminin de aynı doğrultuda olacağı gelen bilgiler arasında.

Konuya ilişkin beyanat veren Mehmet Ekşi;

" Kontraform Projesinin Türkiye Plywood piyasasına yeni bir soluk ve daha da önemlisi yeni bir vizyon getireceğine inanıyoruz. Proje öncesinde uzun süren bir altyapı süreci yaşadık. Tüm ulusal ve uluslararası dialoglarımızı kullanarak çok yoğun istişarelerde bulunduk. Ve Kontraform doğdu. İlk olarak Vietnam'da uzun vadeli ve sıkı anlaşmalarla Kontraform TECH'in çıkışını sağladık. Ne mutlu ki ilk gelen partilerin tamamı tükendi. Müşterileri mizden aldığımız feedback'ler çok olumlu.

Şimdi sıra Kontraform Pine'da. Çok kısa süre içinde o da piyasadaki yerini alacak. Tüm altyapı çalışmaları hazır. Şu anda kalite kontrolleri ekiplerimiz tarafından yapılıyor. İnşallah Kontraform Pine da piyasanın beklenti lerini ziyadesiyle karşılayacak."

Babayapı'nın Kontraform projesinin üçüncü ayağı olan Kontraform FNKM merak konusu olmaya devam ediyor. Huş ağacından yapılacak olan bu ürünün bir zamanların efsane plywood markası Fankom seviyesi nde olacağı ve onun devamı olduğu biliniyor. Bu ürün konusunda firma yetkililerinden henüz bir açıklama yapılmış değil. Piyasanın Kontraform FNKM Plywood konusundaki haklı merakı devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun
Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi (TULIP) Teknik Toplantıları Yapıldı
Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi (TULIP) Teknik...