Reklam
  • Reklam
Karadeniz Bölgesi’ndeki Orman Yangınları Hakkında Basın...

Karadeniz Bölgesi’ndeki Orman Yangınları Hakkında Basın Açıklaması

Karadeniz Bölgesi’ndeki Orman Yangınları Hakkında Basın Açıklaması

24 Aralık 2019 - 15:00

 

​23.12.2019 tarihinde Karadeniz Bölgesi'ndeki 4 ilimizde bahçe temizliğinden kaynaklı olduğu tahmin edilen orman ve kırsal alan yangınları meydana gelerek kuvvetli lodosun etkisi ile hızla yayılmıştır.

Trabzon ve Gümüşhane'deki 11 ilçede meydana gelen 37 adet orman yangınının 22'si söndürülmüş olup, 7'si kontrol altına alınmıştır. Devam eden 8 orman yangını için ekiplerimizin kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir.


Trabzon ve Gümüşhane'de meydana gelen yangınlara Genel Müdürlüğümüze ait 48 arazöz ve 250 personel, Belediyeler ve diğer kurumlara ait 50 itfaiye aracı ve 12 iş makinası ile müdahale edilmektedir. Trabzon'da devam eden orman yangınlarına ise 23 farklı ilden araç ve personel görevlendirilmiştir.


Örtü yangını şeklinde devam, çoğunlukla yapraklı ağaçların bulunduğu orman yangınlarında ilk izlenimlere göre yaklaşık 80 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirlenmiştir. Ayrıca yangınlarda vatandaşlarımıza ait 10 hektar fındıklık ile 5 adet ahır ve baraka tarzı yapı zarar görmüştür.


Aynı gün Ordu ve Giresun'da meydana gelen toplam 21 orman yangınından 16 adedi kontrol altına alınmış, soğutma çalışmaları sürmektedir. 5 orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları ise devam etmektedir.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“YERLİ VE MİLLİ AHŞAP PALET” PROJESİ  REİSİ CUMHUR’DAN DESTEK BEKLİYOR
“YERLİ VE MİLLİ AHŞAP PALET” PROJESİ REİSİ CUMHUR’DAN...
NİHAT SAĞLAM :
NİHAT SAĞLAM : "NE EKERSEN ONU BİÇERSİN!"