Reklam
  • Reklam
KANADA KERESTE DEVLERİ SIKINTIDA !

KANADA KERESTE DEVLERİ SIKINTIDA !

Kanada'nın önde gelen ormancılık ürünleri şirketleri, Mayıs ayında kereste fabrikalarının üretimlerinde azalmalar olacağını açıkladılar. Bu şirketlerin tümü tomruk fiyatlarındaki artış ve kereste fiyatlarındaki düşüşten şikâyetçiler.

17 Mayıs 2019 - 11:25

Conifex Timber Inc. adlı Kanada şirketi 6 Mayıs 2019'dan itibaren, öncelikle sürekli yükselen tomruk maliyetleri ve kereste piyasasının durumu nedeniyle, Fort St. James, British Columbia ve Mackenzie, British Columbia kereste fabrikalarında çalışmalarını dört hafta boyunca geçici olarak azalttığını açıkladı. Geçici azaltmanın Conifex'in British Columbia’daki kereste üretimini yaklaşık 24 milyon metre kareye düşüreceği beklenmekte.

Canfor Corporation ise düşük kereste fiyatları ve yüksek elyaf maliyeti nedeniyle 29 Nisan’dan itibaren tüm British Columbia’daki kereste fabrikalarında çalışmalarını geçici olarak kısıtlayacağını açıkladı. Bu kısıtlama, Canfor’un üretim çıktısını yaklaşık 100 milyon board foot’a düşürecek. Canfor’un Kanada'da toplam yıllık yaklaşık 3,8 milyar board foot kapasitesine sahip 13 testere fabrikası bulunmakta.

Interfor Corporation 2019 yılının Mayıs ayında düşük kereste fiyatlarının ve yüksek tomruk maliyetlerinin aynı anda oluşması nedeniyle, British Columbia, Interior'daki çalışma platformunda üretimi geçici olarak azaltmayı planladığını açıkladı. Azaltmanın, bölgedeki üretimi Mayıs ayında yaklaşık 20 milyon board foot’a indirmesi beklenmekte ve azaltma British Columbia, Interior'daki üç kereste fabrikasının her birinde çalışma günlerinin azaltılmasıyla gerçekleştirilecek. Interfor, şirketi British Columbia, Interior'daki toplam yıllık yaklaşık 750 board foot kurulu kapasiteye sahip üç testere fabrikası bulunmakta.

Ayrıca,  Random Lengths’in* bildirdiğine göre Tolko Industries şirketinin Meadow Lake, Saskatchewan, Kanada’ki OSB fabrikası, bakım için 7-13 Mayıs tarihleri arasında kapalı olacak.

*Random Lengths ağaç ürünleri endüstrisine dair geniş kapsamlı bilgi sağlayan, pazar etkinliği ve fiyatları, ilgili eğilimler, sorunlar ve analizler hakkında tarafsız, tutarlı ve zamanında raporlar sunan bir Amerikan şirketidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu Yangını Kontrol Altına Alındı.
Gelibolu'da Orman Yangını!
Gelibolu'da Orman Yangını!