• Reklam
İran Heyeti Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nde Trüf Mantarı...

İran Heyeti Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nde Trüf Mantarı Avına Katıldı

İran Heyeti Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nde Trüf Mantarı Avına Katıldı

08 Temmuz 2019 - 11:59

 

​Türkiye ve İran arasında 2010 yılında Tahran’ da imzalanan “Doğal Kaynaklar ve Havza Yönetimi Mutabakat Zaptı’nda yer alan maddeleri uygulamaya koymak üzere İran Tarımsal Mücadele Bakanlığı’na bağlı Ormanlar, Meralar ve Havza Yönetimi Kurumu’ndan bir heyet Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyonunda, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen trüf mantarıyla ilgili bir etkinliğe katıldı.

İran Meralar Genel Müdürü Tarahhom Behzad’ın başkanlığındaki İran Heyeti 27 Haziran tarihinde Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu’yu makamında ziyaret ederek Bölge Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Bölge Müdürlüğü’nün toplantı salonunda yapılan toplantıya Odun Dışı Orman Ürün ve Hizmetler Dairesi Başkanı Özgür Balcı da katılarak İran heyetinin trüf mantarıyla ilgili sorularını cevapladı.

Toplantının ardından arazide trüf avcıları ve eğitimli köpeklerle birlikte trüf avına çıkıldı. Trüf avından sonra çeşitli odun dışı orman ürünlerinin işlendiği özel bir fabrikaya teknik gezi düzenlendi. 

Teknik geziden sonra Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’nün fidanlık müdürlüğünü ziyaret eden İran Heyeti burada fidanlara trüf mantarı sporlarının aşılanması ve trüflü fidanların yetiştirilme teknikleri hakkında bilgi aldı.

Bu haber 1019 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal Kontrplak/Plywood Ürünlerine Artık Gerek Duyulmayacak”
KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal...
9. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı
9. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı