Reklam
  • Reklam
HİNDİSTAN ORMANLARI DA ARTIK SERTİFİKALI

HİNDİSTAN ORMANLARI DA ARTIK SERTİFİKALI

Orman Sertifikasyonu Onay Programı (PEFC) Hindistan’ın ulusal orman belgeleme sistemini PEFC’ye onaylatan en son ülke olduğunu bildirdi

22 Mayıs 2019 - 12:12

Hindistan’da faaliyet gösteren Ormanların Sertifikasyonu ve Korunması Ağı (NCCF) örgütü Başkanı Vijai Sharma bu gelişme için “PEFC onayı Hindistan için dönüm noktası niteliğinde bir başarıdır zira uzun zamandır böyle bir ülkeye özgü ve uluslararası düzeyde kıyaslamalı orman sertifikalandırma sistemine ihtiyacı duyduğumuzu düşünüyoruz.

Yeni onaylanan ulusal sistem, Hintli orman yöneticilerinin sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarını küresel standartlar ve çok taraflı gereksinimler doğrultusunda daha da güçlendirmelerini sağlayacak.“ dedi.

NCCF, PEFC birliğine 2015 yılında katıldı ve ulusal sistemini 2017 yılında onaylanması için PEFC'ye sundu. Hindistan’ın ulusal sistemi ormancılık alanında faaliyet gösteren profesyoneller, hükümet temsilcileri, orman şirketleri, koruma kuruluşları ve sanayi kuruluşları dâhil olmak üzere çok paydaşlı bir grup aracılığıyla geliştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Heybeliada Yangınına Rekor Sürede Müdahale Edildi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi
Genel Müdürlüğümüzde Belâgat Eğitimi Düzenlendi