Reklam
  • Reklam
Fidancılık Sektörümüz Almanya’daki Uluslararası...

Fidancılık Sektörümüz Almanya’daki Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Bitki Fuarında Yerini Aldı

Fidancılık Sektörümüz Almanya’daki Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Bitki Fuarında Yerini Aldı

31 Ocak 2020 - 11:59

28-31 Ocak 2020 tarihleri arasında Almanya Essen’de 38.si düzenlenen Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Bitki Fuarına  Genel Müdürümüz Bekir Karacabey başkanlığındaki heyet ile katılım sağlandı.
Fuar açılışında konuşan Almanya Gıda ve Tarım Bakanı Julia Klöckner  “Fidan yetiştiricilerimiz iklim ve çevrenin korunmasından, turba içeriğinin azaltılması, çevre dostu ambalajları veya alt tabakalarını, enerji tasarruflu seralar için konseptleri de geliştirmektedir. Bizler de bu çalışmaları destekliyor, rekabetçi durumu biliyor ve mümkün olan en iyi çerçeveyi oluşturmak istiyoruz. Ayrıca kimyasal olmayan bitki koruma, dijitalleşme ve turba değişimi konusunda yenilenebilir enerjilere ve araştırma projelerine geçişi özellikle teşvik ediyoruz.” dedi.

Üretimden pazarlamaya kadar bütün paydaşların katılım sağladığı fuara Almanya, İtalya, Hollanda İspanya, Belçika gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Amerika, Asya ve Afrika kıtasındaki 46 ülkeden 1.500’den fazla katılım sağlanmış olup, 31 Ocak 2020 Cuma gününe kadar fuardaki ürünlerin tanıtım ve pazarlaması yapılacaktır.

SÜSBİR öncülüğünde 200 m2 lik alanda toplu olarak kurulu olan Türkiye standında ise; canlı bitkiler, proje ve mermer tabanlı bahçe tasarım elemanları, fidan yetiştirme kapları ve sera yapımı projeler sergilendi.

Genel Müdürümüz Türkiye’ye ait tüm stantları gezerek başarı dileklerini iletti ve firma sahiplerinin taleplerini dinledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım