• Reklam
​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık...

​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık İşletme Müdürlüğünde Gerçekleştirildi.

​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık İşletme Müdürlüğünde Gerçekleştirildi.

27 Eylül 2019 - 15:59

Genel Müdürlüğümüzce orman ürünü kullanan sektörün işlerini kolaylaştırmak amacıyla ORBİS projesi kapsamında yazılımı tamamlanan elektronik ortamda satış uygulaması pilot olarak belirlenen Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Çatacık İşletme Müdürlüğünde ilk ihalenin yapılmasıyla uygulamaya konuldu.

İhale katılımcılarının ihale salonuna gelmeden önce esatis.ogm.gov.tr internet adresinden ihaleye katılım sağlayan firmalar ürünleri almak için son saniyeye kadar yarıştılar. Böylece ihalede yer alan dikili ağaçların 1.938 metreküplük kısmı elektronik ortamda satılmış oldu. Uygulamaya konulmadan önce Ülkemizin değişik illerinden 400 kullanıcı ile test edilen program, ilk kez müşterilerimizin katılımı ile gerçek anlamda uygulanmış oldu.


E-satış sistemi; müşterilerimizin ihale salonuna gelmeden kendi bürolarından teminat yatırmalarına, ihalelere pey sürmelerine, satışlarını yaptırabilmeleri ve ihaleye kendi adlarına katılımcı tanımlamasına olanak sağlayacak olup, ayrıca müşterilerin kendi sayfalarından yapmış oldukları işlemleri de geriye dönük olarak görmelerine imkân tanıyacaktır.


İhalelere katılmak isteyenlerin, esatis.ogm.gov.tr internet adresinde “Sözleşmeler ve Şartnameler” başlığı altında yer alan “İhaleye Katılabilme Şartları”nda ifade edilen belgeleri katılım sağlayacağı ihaleye göre ilgili firma yönetim merkezinin veya kurumlar veya gelir vergisi kaydının bulunduğu en yakın İşletme Müdürlüğüne teslim ederek sisteme kayıt olması gerekmektedir. Teslim edilen belgeler muhasebe yetkilisi veya satış memuru tarafından kontrol edildikten sonra ORBİS sistemine kayıt edilecektir. ORBİS sistemine kayıt edilen müşterilerden kayıt edilen belgelerle ilgili olarak ayrıca belge istenmeyecektir.

Elektronik ortamda satış yılsonuna kadar yaygınlaştırılarak, 2020 yılında kapsamlı olarak uygulamaya konulacaktır.

 

 

 

Bu haber 1559 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal Kontrplak/Plywood Ürünlerine Artık Gerek Duyulmayacak”
KONÜDER’İN YENİ BAŞKANI İSMAİL ERCAN KONUŞTU : “İthal...
9. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı
9. Kastamonu Ahşap Fuarı Kapılarını Açtı