Reklam
  • Reklam
​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık...

​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık İşletme Müdürlüğünde Gerçekleştirildi.

​Elektronik Ortamda İlk Satış İhalesi Eskişehir Çatacık İşletme Müdürlüğünde Gerçekleştirildi.

27 Eylül 2019 - 15:59

Genel Müdürlüğümüzce orman ürünü kullanan sektörün işlerini kolaylaştırmak amacıyla ORBİS projesi kapsamında yazılımı tamamlanan elektronik ortamda satış uygulaması pilot olarak belirlenen Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Çatacık İşletme Müdürlüğünde ilk ihalenin yapılmasıyla uygulamaya konuldu.

İhale katılımcılarının ihale salonuna gelmeden önce esatis.ogm.gov.tr internet adresinden ihaleye katılım sağlayan firmalar ürünleri almak için son saniyeye kadar yarıştılar. Böylece ihalede yer alan dikili ağaçların 1.938 metreküplük kısmı elektronik ortamda satılmış oldu. Uygulamaya konulmadan önce Ülkemizin değişik illerinden 400 kullanıcı ile test edilen program, ilk kez müşterilerimizin katılımı ile gerçek anlamda uygulanmış oldu.


E-satış sistemi; müşterilerimizin ihale salonuna gelmeden kendi bürolarından teminat yatırmalarına, ihalelere pey sürmelerine, satışlarını yaptırabilmeleri ve ihaleye kendi adlarına katılımcı tanımlamasına olanak sağlayacak olup, ayrıca müşterilerin kendi sayfalarından yapmış oldukları işlemleri de geriye dönük olarak görmelerine imkân tanıyacaktır.


İhalelere katılmak isteyenlerin, esatis.ogm.gov.tr internet adresinde “Sözleşmeler ve Şartnameler” başlığı altında yer alan “İhaleye Katılabilme Şartları”nda ifade edilen belgeleri katılım sağlayacağı ihaleye göre ilgili firma yönetim merkezinin veya kurumlar veya gelir vergisi kaydının bulunduğu en yakın İşletme Müdürlüğüne teslim ederek sisteme kayıt olması gerekmektedir. Teslim edilen belgeler muhasebe yetkilisi veya satış memuru tarafından kontrol edildikten sonra ORBİS sistemine kayıt edilecektir. ORBİS sistemine kayıt edilen müşterilerden kayıt edilen belgelerle ilgili olarak ayrıca belge istenmeyecektir.

Elektronik ortamda satış yılsonuna kadar yaygınlaştırılarak, 2020 yılında kapsamlı olarak uygulamaya konulacaktır.

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Nedim Kökçü
    2 yıl önce
    Keşke bu sisteme geçiş aşamasında ogm nin bizlerin, yani potansiyel müşterilerinin de görüşleri alınsaydı.Pazarlamadaki yanlış, piyasaya rağmen, piyasa şartlarına karşı gelen (özellikle kağıtlık tomruklarda)muhammen bedel fiat ayarlamasındaki yanlış tutumdan kaynaklı yüzbinlerle metreküp tomruk israfı benzeri yanlışların önüne geçilirdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEDARİK ZİNCİRİ KRİZİNDE POZİTİF SİNYALLER GELMEYE BAŞLADI
TEDARİK ZİNCİRİ KRİZİNDE POZİTİF SİNYALLER GELMEYE BAŞLADI
ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI ROTAYI AFRİKA’YA ÇEVİRDİ
ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI ROTAYI AFRİKA’YA ÇEVİRDİ