Reklam
  • Reklam
Bakanımız Sayın Pakdemirli Doğa İçin Bir Aradayız...

Bakanımız Sayın Pakdemirli Doğa İçin Bir Aradayız Etkinliğimize Katıldı.

Bakanımız Sayın Pakdemirli Doğa İçin Bir Aradayız Etkinliğimize Katıldı.

20 Ekim 2019 - 21:59

 

​Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli küçük yaşlarda ağaç sevgisini çocuklara kazandırmak için Genel Müdürlüğümüzün bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdiği etkinliği ziyaret ederek çocuklarla fidan dikti.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Genel Müdürlüğümüzün 180. yılı etkinlikleri kapsamında Ankara’da bir alışveriş merkezinde “Doğa İçin Bir Aradayız” temasıyla çeşitli etkinlikler düzenlediği standı kendi çocuklarını da yanına alarak ziyaret etti. Standı ziyaret eden çocuklar ve vatandaşlarla sohbet eden Pakdemirli, onlarla birlikte fidan da dikti.
Küçük yaşlarda ağaç ve orman sevgisini çocuklara kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında ücretsiz fidan dağıtımı yapılarak, oluşturulan fidan dikim atölyesinde çocuklara fidan dikme olanağı sağlanıyor. Aynı zamanda ahşap boyama atölyesinin de bulunduğu alanda çocuklar kuş evleri de boyayarak kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebiliyor.
Ayıca etkinlikler kapsamında “180. Yılında Türkiye’nin Ormanları” teması ulusal fotoğraf yarışması sergisi de ziyaretçilerle buluşuyor.
24 Ekim’e kadar sürecek etkinlikler ile çocuklara doğa sevgisini kazandırmanın yanı sıra ormanların önemi, nasıl korunması gerektiği gibi konularda da gelecek neslin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Ahşap konut sistemleri Bursa Teknik Üniversitesi'nde tartışıldı
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım
Yıldız Entegre'den Yeşil Yatırım