Bakan Yardımcımız ve Genel Müdürümüz Özbekistan’ da

Bakan Yardımcımız ve Genel Müdürümüz Özbekistan’ da

Bakan Yardımcımız ve Genel Müdürümüz Özbekistan’ da

28 Haziran 2019 - 21:59

 

Özbekistan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ormancılık alanındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak 30 Nisan 2018 tarihinde Taşkent’te iki Ülke arasında Ormancılık Alanında İşbirliği Protokolü imzalanmıştır.

Bakan Yardımcımız Sayın Akif ÖZKALDI başkanlığında, Genel Müdürümüz Sayın Bekir KARACABEY ’in de bulunduğu bir heyet ile Türk ve Özbek halkları arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirmek, ormancılık alanında işbirliğini geliştirmek ve orman kaynaklarının sürdürülebilir kullanımını sağlamak maksadı ile ikili işbirliği kapsamında 24-26 Haziran 2019 tarihinde Özbekistan’a ziyaret yapılmıştır.

Seyahat ile ilki 26-28 Şubat 2019 tarihinde Ülkemizde yapılan üst düzey heyet toplantısının ikincisi gerçekleştirilmiştir.

Toplantı ile ormancılık alanındaki her iki Ülke tecrübelerin paylaşılması, teknik işbirliğinin arttırılması, karşılıklı ziyaretler ile Ülke deneyimlerinin arttırılması kararlaştırılmıştır.

Özbekistan Devlet Orman Komitesi ile yapılan toplantıdan sonra Taşken Büyükelçimiz Sayın Mehmet Süreyya ER beye nezaket ziyareti gerçekleştirilmiştir. Yapılan ziyarette iki Ülke arasında imzalanan Ormancılık Alanında İşbirliği Protokolü kapsamında yapılan çalışmalar konusunda Sayın Büyükelçi bilgilendirilmiştir.

Ayrıca TİKA desteği ve Bakanlığımız uzmanlarınca ile yürütülen “Amuderya Deltası Kıyısında 5 Bin Hektar Alanda Ormanların Doğal Ortamda Yeniden Oluşturulmasına Katkıda Bulunulması ve Orman Çiftliklerinin Donatılması Projesi” değerlendirilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AGT’DEN DENİZLİ'YE DEV YATIRIM
AGT’DEN DENİZLİ'YE DEV YATIRIM
Ormanlara odun gözüyle bakarsan balta olmaktan öte gidemezsin
Ormanlara odun gözüyle bakarsan balta olmaktan öte gidemezsin