Ahşap Bardaklar Üretimini Arttırdı

Ahşap Bardaklar Üretimini Arttırdı

Bir müşterilerinin önerisi ile ahşap bardak üretimine başlayan Talat ve Yasemin Balcı çifti, tanesi 40 ile 250 TL arasında satılan ürünlerin siparişlerini yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

12 Şubat 2018 - 09:55

Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde, Talat Balcı ve Yasemin Gümüş Balcı çiftinin büyük emek harcayarak yaptığı ahşap bardaklar (kuksa), büyük talep görüyor. İzmir’den 3 yıl önce ekolojik tarım yapmak için Savaştepe'ye gelerek, Yeşilhisar Mahallesi’ne yerleşen, ikisi de üniversite mezunu Talat Balcı ve Yasemin Gümüş Balcı çifti, kendi yiyecekleri ürünleri yetiştirirken, bir yandan da geçimlerini sağlamak için çevreden buldukları ağaç parçalarıyla sunum ve doğrama tahtaları yapmaya başladı.

Bunları satan çift, bir müşterinin talebi üzerine el yapımı ahşap bardak yaptı. Bardaklara talep artınca da kendi atölyelerini kurdu. Ahşap bardaklar, çiftin geçim kaynakları oldu. Savaştepe ilçesinde sanayi sitesindeki işyerlerinde eşiyle birlikte ahşap bardak üreten Talat Balcı, "Zamanla ahşap bardak işinde aşama kaydedince, yurt dışından Ayous ağacı, Stefanelli ağacı, Dişbudak ağacı ve Akcaağaç gibi ağaç türlerini getirtmeye başladık. Şu anda iyi bir çeşitle, iyi bir müşteri kapasitesine ulaşmayı başardık." dedi.

Bu haber 3430 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AĞAÇ MADENDEN DAHA DEĞERLİDİR
AĞAÇ MADENDEN DAHA DEĞERLİDİR
Muğla Dalamanda Meydana Gelen Orman Yangını ile İlgili İddialara Karşı Basın Açıklaması
Muğla Dalamanda Meydana Gelen Orman Yangını ile İlgili İddialara...