Reklam
  • Reklam
Haziran Ayı Sektöre Nefes Aldırdı
Murathan ERŞEN

Murathan ERŞEN

Dokunuş

Haziran Ayı Sektöre Nefes Aldırdı

25 Temmuz 2017 - 12:37 - Güncelleme: 25 Temmuz 2017 - 12:38

Değerli Dostlarım,

Öncelikle hepinizi Ahşap Global'in yeni adresinden, İkitelli Keresteciler Sitesi 11.Blok 3.Kattan selamlıyorum. Bu ay itibariyle tüm sektöre buradan sesleneceğiz ve bu adresten hizmet vereceğiz. 

Bizler için sizlerle paylaşmak istediğimiz bir diğer önemli husus da şu ki; bundan sonraki süreçte tam anlamıyla kurumsallaşmış, hizmet çeşitliliği çok geniş bir alana taşınmış, ajans ve ticari faaliyetlerimiz genişlemiş olarak, "AHŞAP GLOBAL A.Ş." olarak yolumuza ve sizlere hizmetlerimize devam edeceğiz. 
Tüm sektöre ve siz dostlarımıza vermiş olduğunuz destek, duymuş olduğunuz güven için teşekkürü bir borç biliyoruz.

AHŞAP GLOBAL A.Ş.'nin sizlere ve sektöre katma değer sağlayacak faaliyetlerinden en öne çıkanına müsaadenizle bir parantez açmak istiyorum; Ahşap Global AJANS. 

Ahşap Global Ajans, Ahşap Dünyasının gelişimi ve geleceğe taşınması vizyonuyla, siz değerli sektör üyelerine ve firmalarına tümüyle PR Hizmeti verme adına kuruldu. Firmanızın ve markalarınızın hedeflediğiniz noktaya ulaşması sürecinde yol haritasını birlikte inşa edip, süreçlerin profesyonelce yönetilmesi konusunda, PR danışmanlık, stratejik planlama, pazarlama (marketing), reklam, basılı işler, dijital pazarlama vb. tüm ihtiyaçlarınızda artık yanınızdayız ve daha çok birlikteyiz. 

.............................................................................................................................................

Sektörel bazda Ramazan-ı Şerif'i kapsayan Haziran ayını değerlendirdiğimizde, Önceki aylara göre biraz sakinleşmiş görünüm veren bir süreci yaşadık. Bunun sebeplerine baktığımızda iç piyasa dinamiklerindeki değişim ön plana çıktı. Büyük çoğunlukla Ramazan ayının etkisiyle talepte yaşanan gevşeme ve ithalat miktarındaki bir miktar artış ahşap ürünler piyasalarına yeterli olmasa da nefes aldırdı.

Ahşap ürünlerin ve hammaddenin global pozisyonunu değerlendirdiğimizde değişen bir durumun olmadığı hatta Türkiye'ye gerçekleşecek hammadde ve nitelik kazanmış ahşap ürünlerin ithalat miktarında daha da kısılmaya gidecek gelişmelerin yaşandığını söylemek mümkün. Bu gelişmelerin doğal bir sonucu olarak fiyatların daha da yukarı gitmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Hammadde açısından duruma mercek tuttuğumuzda ülkemiz için Ukrayna etkisi önemli bir yer tutuyor. Gelen duyumlara ve değerlendirmelere baktığımızda Ukrayna'nın mali iç yapısının hammadde ihraç yasağını çok uzun süre sağlayamayacağına dair. Bazı yorumlar Ukrayna yasağının her an kalkabileceği şeklinde. Burada bizleri bu bağlamda bağlayan bir diğer husus şu ki; bazı değerli ithalatçı ve üretici dostlarımız Ukrayna'da yatırım kararı aldılar ve orada tesis yatırımlarına başladılar. Ukrayna'nın ihraç yasağını kaldırması durumunda yatırım yapan dostlarımıza bu durumun nasıl etki edeceği önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Bu ay sektörün değerli genç isimlerinden Nihat Sağlam ile gerçekleştirdiğim röportajımıza yer verdik. Nihat Sağlam sektörün bugünü ve yakın sürece ilişkin çok önemli beyanatlarda bulundu. 

Ayrıca Temmuz 2017 sayımızda plywood-kontrplak, osb panel, kereste, mdf, sunta vb. tüm ahşap dünyası ürünlerine ilişkin bir çok önemli gelişme, haber, analiz ve aktüele sizler için yer verdik. 

Keyifle okumanızı ve değer katmasını temenni ediyor, yeni adresimizde bir acı kahvemizi içmeye bekliyorum.

Hürmetlerimle
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar