Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
OSB LİGİ’NDE ŞAMPİYON SUMAŞ OSB
Reklam

OSB LİGİ'NDE ŞAMPİYON SUMAŞ OSB

Büyük rekabete sahne olan, sıralamanın son çeyreğe kadar hareketli olduğu, çekişmenin maksimum seviyede yaşandığı AG OSB Ligi 2018 sezonunda son aylarda önemli seviyede avantaj yakalayan Sumaş OSB şampiyon oldu.

08 Şubat 2019 - 18:03 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 18:24
Reklam

Heyecanın adresi 2018 yılında da yine AG OSB Ligi oldu. Yıl içerisinde zirve için büyük mücadele yaşanırken özellikle yaz aylarında önemli sıralama değişikliklerine şahit olduk. İthal ve yerli tüm markaların dönemsel ataklarının karşılık bulduğu sezonda istikrarlı gidişini bozmayan Sumaş OSB özellikle son çeyrekte rakiplerden ayrılarak zirveye emin adımlarla yürüdü ve şampiyonluğa uzanmayı başardı. Sumaş A.Ş.'yi ve bayilerini bu başarıdan dolayı Ahşap Global olarak tebrik ediyoruz.

Sumaş OSB 12 ay süren sezon boyunca toplam 6 kez liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Özellikle ligin ikinci yarısında zirvede ağırlığını önemli seviyede hissettiren marka piyasa koşullarında sağladığı avantaj çok iyi değerlendirdi. Bu dönemde yer yer liderliği kaptıran marka koltuktan en fazla bir ay uzak kaldı ve her seferinde geri almayı başarabildi. Özellikle Fiyat, stok kombinasyonunu doğru dengeleyen ve buradan çok iyi puanlar çıkaran Sumaş OSB istek ve arzusunu sezon sonuna kadar taşıyabildi.

Yıl toplamında 665 puan toplayan Sumaş OSB, 2018 AG OSB Ligi Şampiyonu oldu.

2018 Yılı Özet Değerlendirmesi

2018 sezonu ocak ayında geçen sezonu da Şampiyon tamamlayan Sumaş OSB'nin liderliği ile başladı. Yıla iyi başlayan diğer bir yerli markamız SFC OSB ilk 6 aylık süreçte çok önemli ataklar gerçekleştirdi ve ilk yarının büyük bölümünde liderlik koltuğunu elinde tuttu. Yaz döneminde büyük rekabet ortamı oluşurken Sumaş ve SFC çekişmesine ithal Egger Osb dahil oldu ve bir aylığına da olsa zirveyi ele geçirmeyi başardı. Üçüncü çeyreğe gelindiğinde diğer rakiplerinden kopan Sumaş ve SFC başa baş bir mücadelenin içerisine girdi. Ligin son gününe kadar taşınması beklenen bu rekabet SFC’nin yaşadığı tesis aksaklıkları stok puanlarına yansıdı ve kan kaybetmesine yol açtı. Durumu iyi değerlendiren Sumaş temposunu hiç düşürmeden sezon sonuna kadar devamlılık gösterdi.

AG OSB Ligi 2017 Sezonu yine rekabetin körükle yaşandığı ancak dostluğun kazandığı bir yıl olarak tamamlandı.

Tüm markaları ve temsilcilerini yıl boyunca gösterdikleri performanslardan ve ülkeye katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

2018 sezonunu coşkuyla tamamlarken AG OSB Ligi’ne bir süreliğine ara veriyoruz.

Yine yeniden yeni heyecanlarda buluşmak üzere…

www.ahsapglobal.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TURKISH PLYWOOD dünyaya açıldı / opened to the world
TURKISH PLYWOOD dünyaya açıldı / opened to the world
ALMANLAR PARKEDE ÇİN’E YÖNELDİ
ALMANLAR PARKEDE ÇİN’E YÖNELDİ