Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam
AG PLYWOOD LİGİ 2018 YILI ŞAMPİYONU RİGA PLYWOOD
Reklam

AG PLYWOOD LİGİ 2018 YILI ŞAMPİYONU RİGA PLYWOOD

Kıyasıya rekabetin yaşandığı, dengelerin bir çok kez sil baştan oluştuğu, heyecanın yıl boyunca düşmediği AG Plywood Ligi 2018 Sezonunda Türkiye’de yıllardır faaliyet gösteren Avrupa’lı Riga Plywood/Latvijas Finieris önemli bir başarıya imza atarak ŞAMPİYON oldu.

08 Şubat 2019 - 18:11 - Güncelleme: 08 Şubat 2019 - 18:22
Reklam

Büyük heyecan ve çekişmeye sahne olan biz sezon daha tamamlandı. Sezon boyunca müthiş bir rekabetin yaşandığı AG Plywood Ligi’nde özellikle ikinci çeyrek itibariyle şaha kalkan Riga Plywood/Latvijas Finieris ipi göğüslemeyi başardı ve 2018 sezonu şampiyonu oldu. Riga Plywood/Latvijas Finieris’i, Türkiye ve Ortadoğu Temsilciliğini ve bayilerini Ahşap Global olarak gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2018 yılı plywood ligi için çok enteresan bir yıl oldu. Dış etkenlerin bir çok kez etkisini gösterdiği sezon boyunca sıralamada bir çok kez çok önemli değişiklikler yaşandı.

Sezona son şampiyon TEKCOM önemli avantajla başladı. Yılın ilk çeyreğinde önce Gelişmekte olan ülkelere uygulanan destekleyici gümrük vergisi uygulaması uluslararası konjonktürde değişim gösterince Ukrayna, Vietnam, Hindistan ve Endonezya markaları önemli avantaj kaybına uğradı. Yakın bir süre sonra, birinci çeyrekten ikinci çeyreğe geçişte Ekonomi Bakanlığı’nın plywood/kontrplağa ilişkin ek gümrük vergisi uygulaması ve gözetim tutarını aşağı çekmesi bütün dengeleri sil baştan oluşmasına sebebiyet verdi.

Yeni dengelerde yerli üreticiler ve Avrupa menşeili ürünler önemli seviyede avantaj sağladı. Geçen süre içerisinde bu avantajlarını lige yansıtmaya başlayan markalar yılın ikinci yarısında yaşanan ekonomik olumsuz gelişmelerin etkisi altına girerek talebin düşmesiyle kora kor bir rekabet içerisine girdi.

Son çeyrekte havlu atanların olduğu ligde tüm markalar son çeyrekte büyük zorlanmalar yaşadı. Yerli markaların toplamda zirve sıralarını önemli seviyede ele geçirmiş olmalarına karşın Riga Plywood hem Avrupa’lı olmasının hem de ürün grubu çeşitliliğinin avantajını yaşadı ve sezon sonuna gelindiğinde Şampiyon olmayı başardı.

Şampiyon Riga Plywood/Latvijas Finieris’i bu başarısından dolayı tekrar tebrik ediyor yeni heyecanlarda buluşmak üzere AG Plywood Ligi’ne bir süre ara verdiğimizi sizlere beyan ediyoruz.

Heyecanla ve başarıyla kalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALMANLAR PARKEDE ÇİN’E YÖNELDİ
ALMANLAR PARKEDE ÇİN’E YÖNELDİ
İTALYA’DA ORMANLAR YERLE BİR !
İTALYA’DA ORMANLAR YERLE BİR !